(Часом скрам-команди взаємодіють у форматі скраму скрамів, коли скрам-майстри команд мають власні окремі зустрічі). Вони кросфункціональні, їхня кросфункціональність залежить від області роботи. Зберіться на ретроспективу, обговоріть, як поліпшити роботу, які перешкоди усунути. Це може бути непрацююча кавоварка, комп’ютер, що гальмує, некомфортна температура повітря, запальність колеги, недобросовісний підрядник.
Команда розробників є відповідальною за доставку потенційно готових частин продукту в кінці кожного спринту (the dash goal). Команда складається з 3-9 людей що виконують роботу (аналізують, виконують дизайн, пишуть код, тестують, готують документацію і таке інше). Скрам (англ. scrum — штовханина; сутичка навколо м’яча (у регбі)) — підхід управління проєктами для гнучкої розробки програмного забезпечення. Скрам чітко робить акцент на якісному контролі процесу розробки.
Вони необхідні, щоб постачати програмне забезпечення, яке буде цінним для ваших замовників. Є й необов’язкові артефакти, які, втім, можуть полегшити життя вашої команди (наприклад, берн-даун чати). На додаток до цих подій під час спринту команди можуть проводити також уточнення беклогу (Backlog Refinement) — обговорювати елементи беклогу й готуватися до наступного спринту. В рамках цієї зустрічі можна обговорити пріоритетність елементів і розділити елементи беклогу на дрібніші складові. Власник продукту — апологет продукту, який повністю розуміє його цінність для бізнесу. Ця людина доносить потреби замовника і стейкхолдерів до розробників, але не відповідає за технічний бік процесу.
У скрамі існує три ролі, що разом утворюють скрам-команду. Розберемо ці твердження, щоб краще зрозуміти методологію, фреймворки й процеси скраму. Використовуються Звіти за відповідний проміжок часу по Людям, Відділам, Рахунки і Детальний. Для цієї зустрічі кожен може подивитися свій Звіт за обраний день.
Перший проект, яким керував Дж.Сазерленд ще до офіційної презентації скраму, — створення ПО для мережі банкоматів (1983 р.). Команди програмістів в IT компаніях і підрозділах досі залишаються головними споживачами Scrum. Існує три обов’язкові/основні артефакти у скрамі — беклог продукту, беклог спринту й інкремент.
Какие Методы Способствуют Поддержке Общения И Совместной Работы В Рамках Основных Принципов Scrum?
До аджайл методологій, крім скраму, відносяться й інші сучасні підходи. Альтернативою scrum можуть бути XP , Kanban , Lean , Crystal , Rapid software development , Scrumban і інші. Тобто скрам — це agile, але agile — не тільки скрам. Скрам відноситься до групи гнучких методологій, або agile методологій. Agile — це не окрема методологія, а ціла філософія розробки ПО, її основні підходи зафіксовані в Manifesto for Agile Software Development в 2001 році .
Скрам — не лінійний метод розробки; це не каскадна модель. Каскадна модель (англ. waterfall) — лінійна послідовність подій, коли продукт планують, розробляють, тестують і так далі в суворій послідовності. Жоден наступний етап не починається, допоки не завершено попередній. Scrum — це комбінація філософії agile підходів до управління проектами та унікальних ролей і процесів, які можна транслювати на будь-яку сферу діяльності. Бестселер співавтора scrum розкриває історію створення та основні принципи методики. Автор наводить приголомшливі приклади скраму в дії.
Простий інтуїтивно зрозумілий сервіс для роботи над проектами та вирішення різних завдань бізнесу. Але скрам — формалізована методологія, і для деяких проектів застосовувати її НЕ так просто. Це демонстрація https://deveducation.com/ замовнику і всім зацікавленим особам функціоналу, який команда створила за спринт. На цьому етапі замовник висловлює свою думку, вносить корективи, робить запит про додатковий функціонал і т.д.
- Скрам чітко робить акцент на якісному контролі процесу розробки.
- Скрам-майстер виступає фасилітатором роботи скрам-команди.
- Потреби, бажання, ідеї та вплив курей беруться до уваги, але їм не завжди дозволяють прямо впливати, видозмінювати або включатися в хід Scrum проєкту.
- Багато років використовує гнучкі методологічні підходи на чолі зі скрамом, створивши на його основі унікальний гібрид з декількох фреймворків agile.
- На практиці вся складність зводиться до того, щоб навчити розробників та інших фахівців дотримуватися цієї методології в роботі.
З іншого боку, вам може підійти скрамбан (Scrumban). Скрамбан дозволяє доповнювати беклог під час спринту і не потребує оцінки термінів під час планування. Скрам-майстер виступає фасилітатором роботи скрам-команди. Скрам-майстер допомагає власнику продукту і розробникам виконувати роботу без перешкод і відволікаючих факторів. Уся комунікація людей з-поза команди з командою розробки відбувається через скрам-майстра.
Как Проверка Способствует Непрерывному Совершенствованию
Всі учасники команди кожен день в один і той же час збираються, щоб оцінити хід роботи і обмінятися інформацією. Гнучкі методики розробки протистоять каскадній моделі (каскад, водоспад, waterfall), якою в 90‑і роки користувалися практично всі команди розробників. Власник Продукту представляє зацікавлені сторони та є голосом клієнта. Він є відповідальним за забезпечення того що команда додає цінність до бізнесу.
Product backlog відкритий для редагування усім учасникам Scrum-процесу. Aртефакти скраму — це робота, яку потрібно виконати, щоб завершити проєкт або спринт. Завдяки їм інформація про проєкт залишається прозорою для всіх, хто над ним працює. За скрамом, продукт розробляють не зразу весь, а невеликими, готовими до релізу частинами, кожну з яких завершують протягом короткої ітерації або спринту. Це зібрання, на якому команда обговорює виконані за спринт задачі, ступінь їх виконання , проблеми, які потрібно вирішити.
Критерії готовності (Definition of prepared, DoR) — критерії готовності задачі до того, щоб взяти її у роботу. Scrum — це кістяк процесу, який включає набір методів і попередньо визначених ролей. «Скрам — це фреймворк управління, згідно з яким одна чи декілька кросфункціональних команд створюють продукт інкрементами, тобто, поетапно.
Читати обов’язково, щоб загорітись тут же впровадити скрам в роботу і життя. «У скрамі є система ролей, подій, правил і артефактів. У цій моделі за створення й адаптацію робочих процесів відповідають команди».
Більше інформації щодо термінології скраму можна отримати з глосарію. Лише вибрані задачі вносяться в проект-спринт з дедлайном і виконавцем. Головні принципи Scrum — ясність комунікації, прозорість і прагнення постійного вдосконалення. Як і при прийнятті будь-якого іншого важливого рішення, при виборі аджайл-методології слід спершу розглянути варіанти.
До 2009 більшу частину розробників цілеспрямовано перевели на скрам. Книга-кейс про практичне застосування сучасних підходів agile — скрам і екстремального програмування — в конкретній команді. Безліч прикладів, інструментів, скрам-методів в дії, без води і теорії. Використовуються Звіти за відповідний проміжок часу, “клієнтський доступ” до проектів (видно прогрес, проте не видно внутрішню кухню), коментарі та емоції.
У маніфесті перераховані основні принципи agile — значимість команди, акцент на продукт, а не на документацію, прозорість процесів, постійне вдосконалення, швидкий результат. Скрам як фреймворк управління проєктами базується на тому, що самоорганізовані команди постачають закінчені продукти у фіксовані терміни, які також називаємо спринтами. Щоб успішно застосовувати скрам, потрібно використовувати його структуру. Вона складається з ролей, подій, правил і артефактів. Вперше Scrum був застосований в компаніях, які виробляють програмне забезпечення.
Скрам одночасно простий і складний, потрібно бути готовим, що вийде не відразу. Головне — не зупинятися, пробувати знову, вчитися по книгах або проходити тренінги, використовувати додатки, щоб стежити за ходом роботи і ефективністю команди. Те, що скрам використовується не тільки в IT сфері, демонструє проект eduScrum — ініціатива вчителя хімії в школі нідерландського містечка Алфен-ан-ден-Рейн. За підтримки ділової спільноти в Голландії був створений фонд eduScrum, який навчає вчителів використовувати скрам на уроках. Школярі, що працюють в скрам-командах, вчаться краще і з більшим задоволенням, ніж однолітки. Американська компанія , провідний розробник CRM систем для бізнесу.
Scrum — одна з найпопулярніших гнучких методологій розробки програмного забезпечення з сімейства Agile. Легка й доступна у використанні, але складна в засвоєнні, якщо вірити офіційному опису. На практиці вся складність зводиться до того, щоб навчити розробників та інших фахівців дотримуватися цієї методології в роботі. Саме команда визначає успіх скраму — він просто не буде працювати там, де люди не хочуть стати кращими.
Запити на виконання робіт (backlog items), що визначені протягом наради з планування спринту (sprint planning meeting), переміщуються в етап спринту. Протягом цієї наради Власник Продукту інформує про завдання, які він хоче, аби були виконані. Тоді Команда визначає, скільки з бажаного вони можуть зробити, щоб завершити необхідні частини протягом наступного спринту[6]. Протягом спринту команда виконує визначений фіксований список завдань (т.з. backlog items).
Коли команда починає працювати по скраму, вирішуються проблеми, які місяцями відкладалися в довгий ящик. Але каскадний методологічний підхід не працював — команди провалювали терміни і вивалювалися з бюджету. Метод водоспаду не брав до уваги проблеми, що виникають, затримки і збої, мінливі вимоги замовника та навколишнього середовища. Потрібно було шукати альтернативу і міняти процес роботи — регулярно оглядатися назад, аналізувати виконану роботу і тут же усувати перешкоди і вносити зміни.
Завдяки йому зручно організовувати роботу та ще зручніше стежити за прогресом проекту загалом. Впровадження скрам-методології врятувало від краху багатомільйонний проект американського уряду — єдину базу даних «Страж» для ФБР. «Страж» був другою спробою розробити єдину інформаційну систему для ФБР. Застосовує гнучкі методики з 1999 року, і до 2004 року кілька команд розробників вже використовували скрам.